10 věcí, které musíš na Roatánu zažít

Roatán, tajemný a kouzelný ostrov umístěný v srdci Karibiku, je destinací, která dokáže pohladit duši každého dobrodruha. Jakmile se ocitnete na jeho březích, zjistíte, že je zde deset zážitků, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

 1. Jedním z nejvýznamnějších lákadel Roatánu je potápění. Ostrov je opravdu rájem pro potápěče, který nabízí jedny z nejlepších podmínek na celém světě. Ponořte se do krystalických vod a vydejte se na objevování podmořských krás. Objevte rozmanitost podmořského světa, plného exotických ryb, nádherných korálových útesů a tajemných podmořských jeskyní.
 2. Pokud máte raději pevnou půdu pod nohama, určitě si nenechte ujít golfový klub Pristine Bay. Tento luxusní golfový resort nabízí nejen možnost vyzkoušet si hru na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť, ale také vydechnout a vychutnat si nádherný výhled na azurově modré Karibské moře.
 3. Nesmíte si nechat ujít ani možnost obdivovat delfíny v rezortu Anthony’s Key. Pozorování těchto nádherných tvorů v jejich přirozeném prostředí je velmi silným zážitkem. Dokonce zde máte jedinečnou příležitost plavat s delfíny a vidět je ve své plné kráse.
 4. Dalším tipem na nevšední zážitek je plavba kajakem skrze mangrovové lesy. Tyto lesy nabízejí útočiště pro mnoho druhů exotických ptáků a živočichů. Plavba mezi mangrovy je zážitkem, který si budete pamatovat celý život.
 5. Navštivte také místní vesnici Punta Gorda, kde se můžete setkat s místní kulturou a zvyky. Okuste chutě místní kuchyně, prohlédněte si tradiční domy a seznámte se s místními obyvateli, jejichž srdečnost vás určitě okouzlí.
 6. Nenechte si ujít ani romantickou jízdu na koni podél pláže. Cítit pod sebou hřbet koně, zatímco vám ve vlasech cítíte vítr a slunce vám hřeje na záda, je zážitkem, který si budete chtít opakovat.
 7. Pro milovníky sladkostí pak máme tip na návštěvu místní čokoládovny – The Roatán Chocolate Factory. Zde můžete zhlédnout celý proces výroby čokolády od začátku až do konce a samozřejmě také ochutnat různé druhy čokolády, které jsou zde ručně vyráběné.
 8. Pro dobrodruhy pak máme tip na výlet na malý soukromý ostrov Little French Key. Zde si můžete užít krásných pláží, jasně modrého moře, šnorchlování a pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí.
 9. Pokud jste milovníkem adrenalinu, tak si nenechte ujít zip-line. Tato aktivita nabízí možnost proletět se nad deštnými lesy ostrova a užít si nádherné výhledy na okolní krajinu.
 10. A jako poslední, ale rozhodně ne méně důležitý bod, by mělo být nakupování v Coxen Hole. Zde najdete mnoho obchodů s autentickým místním řemeslem, oblečením a suvenýry, které můžete odnést jako vzpomínku na svůj pobyt na Roatánu.

          Roatán je skutečný dobrodružný ráj plný nezapomenutelných zážitků. Vydejte se na cestu za objevováním a zažijte vše, co tento nádherný ostrov nabízí!