FAQ

Ano, cizinci mají příležitost získat do svého osobního vlastnictví nemovitosti a pozemky o rozloze až 3000 m2 na ostrově Roatán. Pokud má někdo zájem o větší pozemek, je třeba založit korporaci.

Nemovitosti na Roatánu jsou cenově mnohem dostupnější ve srovnání s českým trhem nebo evropským trhem obecně.

Obvykle se meziroční nárůst cen nemovitostí pohybuje kolem 10 %. U velkých luxusních objektů může být zhodnocení nižší nebo dokonce záporné. Nejlépe se prodávají menší a levnější nemovitosti, zejména ty v mezinárodních projektech s vlastní správou, které lze snadno pronajmout.

Ano, v rámci projektu Terra Chula Resort nabízíme možnost využití našeho rental managementu.

Terra Chula Resort je umístěn 15 minut od města French Harbour přibližně uprostřed ostrova na jižním pobřeží, v oblasti zvané Terra Chula. Pod projektem se rozkládá nejstarší osada ostrova Jonesville Point, kterou obývají potomci prvních osadníků z Anglie, Irska a Skotska. Díky své poloze je možné snadno cestovat jak na západ, tak na východ ostrova.

V rámci projektu Terra Chula Resort nabízíme parcely o rozloze od cca 500 m2 do 1000 m2.

Daň z nemovitostí je srovnatelná s Českou republikou a její výše závisí na konkrétním typu domu.

Daň z převodu nemovitostí a související poplatky činí 6 % z kupní ceny pozemku.

Cesta na Roatán je nejčastěji z Prahy, Vídně nebo Drážďan, obvykle se dvěma přestupy – prvním v Evropě (např. Amsterdam, Londýn, Mnichov, Frankfurt) a druhým v USA (Atlanta, Houston, Miami, Dallas). Ceny letenek se pohybují mezi 15 000 a 25 000 Kč. Doporučujeme vybírat letenky s předstihem a nebýt pevně vázáni na konkrétní termín. Alternativou je letět přes Madrid do San Pedro Sula v Hondurasu a odtud na Roatán, avšak tyto letenky bývají dražší.

Náklady na pobyt a životní úroveň jsou velmi podobné jako v České republice. Cenová hladina potravin se také liší jen minimálně – mléčné výrobky mohou být dražší než u nás.

Ano, je možné zde podnikat jako živnostník nebo založit společnost dle svých potřeb. Rádi vám doporučíme kvalitního advokáta, který vám s tím může pomoci.